رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان بوشهر

 تأکید بر برگزاری هرچه باشکوهتر جشن های شعبانیه

 فــکــوری گفت: جلسه ای که در فرمانداری بوشهر با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان و با حضور نمایندگان سایر ادارات برگزار شد. و هدف از برگزاری جلسه را بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری هرچه با شکوهتر جشن های عید سعید مبعث و نیمه شعبان اعلام کرد .

وی بیان نمود: که در سال های گذشته تعداد زیادی از متولیان برگزاری جشن های نیمه شعبان در استان بــوشـهـر شناسایی و طی جلسه ای که با آنان برگزار شد بر برگزاری بهینه و باشکوه این جشن ها تأکید و مقرر گردید دستگاه های فرهنگی نیز نسبت به مشارکت ، نظارت و مساعدت با این برنامه ها اهتمام نمایند . رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان افزود: در شهرستانها مسئول ستاد برگزاری جشن های شعبانیه ی هر شهرستان را رؤسای شورای هیئات مذهبی عهده دار می باشند.

وی یادآور شد، انجمن‌های اسلامی، تشکل‌های دینی و کانون های قرآنی وهیا تهای مذهبی و ادارات و ارگا‌ن‌های فرهنگی از اعضای ستاد برگزاری جشن‌های شعبانیه هستند. حــامــد فــکــوری ضمن قدردانی از حضور جوانان در جشن های این ایام بویژه میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) ، برگزاری مسابقه فرهنگی منتظران ،مراسم اعطای هدایا به دارندگان نام مبارک مهدی و نرجس، برگزاری مراسم شبی با قرآن و شب شعر، تهیه سبد هدیه برای عیادت از بیماران بستری شده در بیمارستانها در روز امام مهدی و مهرورزی، ایستگاههای صلواتی، تهیه و توزیع سی دی و کارت صلوات، نوار کاست و سایر اقلام تبلیغی ، تهیه و نصب بنر و پوستر و تابلوهای صلواتی در سطح شهرها و همچنین تهیه جزوه و بروشور و تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن و معابر را از جمله اقدامات ستاد اعیاد شعبانیه اداره کل تبلیغات اسلامی استان بــوشـهـر به مناسبت فرارسیدن جشن های نیمه شعبان اعلام کرد .

 وی همچنین با بر شمردن اهداف ستاد اعلام کرد: این ستاد همکاری همه جانبه ای را با صدا و سیما، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج مردمی و سازمان ملی جوانان و نهادها و ارگان ها ، تشکل های فرهنگی و به ویژه شهرداری ها سامان داده تا با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی مراکز و مردم حال و هوایی به مراتب بهتر از سال های پیشین در تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن و معابر پدید آید. فــکــوری تصریح کرد: شهرداریها مسئولیت آذین بندی خیابان های اصلی و میادین و مردم نیز مساجد و کوچه و بازار را تزئین خواهند نمود . ایشان در ادامه افزود: با توجه به اینکه ما در عصر غیبت به سر می‌بریم وظیفه سنگینی بر عهده مبلغان دینی احساس می‌شود زیرا باید معرفت دینی را به عموم آموزش دهند.باید جشن های اعیاد شعبانیه در خور شان اهلبیت (ع) قرار گیرد.

رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان بوشهر تأکید کرد و گفت: هدف از برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تفریح و سرگرمی نیست، بلکه باید در این ایام فلسفه انتظار و وظیفه منتظران در عصرغیبت برای عموم به ویژه نسل جوان جامعه تشریح شود و همه در عمل نشان دهند که از منتظران واقعی امام زمان (عج) هستند وتبیین فلسفه انتظار و وظیفه منتظران در عصر غیبت از وظایف دستگاه‌های فرهنگی است .

با تشکر از چناب آقای امیر حسین ایرانی