راستی مردم عوض شده اند؟

سلام و عرض ادب و قبولی عزاداری شما در این ایام.

ماه صفر هم داره به پایان میرسه. نمیدونم رفتید هیاتها هم سری بزنید یا نه.

دیشب ( شب شهادت امام حسن ع و وفات محمد مصطفی ص ) با رفیقم داشتم حال و احوال میکردم که یه ماشین کنارمون رد شد و چنان آهنگ شاد ، با صدای بلند گذاشته بود که شوکه شدم. جالب این که چند زن هم سوار ماشین بودن.

خودمونیم ها ، دیگه داره روزهای جشن و عزا یکی میشه. دروغ میگم ؟ بابا من عقیده ام اینه که یه فرقی باید بین عزا و جشن باشه!! بد میگم؟

من میگم که کسی که می خواد بره روز عاشورا عزاداری کنه با وقتی که داره می ره جشن تولد ، باید بقول امروزیها ، تربپش فرق کنه!

چرا مردم اینجوری شدن ؟ چرا توی دهن مردم افتاده که شبهای عاشورا و ... برید ببینید که زنان و دختران با چه وضعی میان بیرون؟ آخه حتما یه چیزی دیدن. و گرنه بیخود کسی حرفی نمیزنه. چنان آرایشی ، چنان لباسهایی ، موها هم که همه بیرون ، که چی ؟ که رفتن برای عزاداری؟ 

من نمیخوام بگم که خیلی پاکم و حسینی . نمی خوام نصیحتی هم کرده باشم. می خوام بگم که هر چیز جای خودش. موقع جشن عروسی و تولد و ... آدم باید خوش تیپ و خوش پوش و شاد باشه. زنها هم میتونن پوشش دلخواه خودشون رو داشته باشن ، چون مجلس زنونه هست. ولی عصر عاشورا چرا ؟ شمع زنی شام غریبان چرا ؟ به پیر به پیغمبر اینجا دیگه فرق میکنه.

بابا جوون هم دل داره. چشم داره . در ضمن ایمان هم داره . هم میتونه اهل خلاف باشه و حالشو ببره ! و هم ایمان و تقوا داشته باشه و سرش و بندازه زیر و بره و دیگه هم تو این مراسمها پیداش نشه. اینها رو دیدم که میگم.

حالا یکی میاد میگه که آدم باید دلش با اهل بیت باشه ، ظاهر مهم نیست. من هم قبول دارم. خیلی جاها آدمهایی هستن که فکرش رو هم نمیکنی اینقدر به اهل بیت نزدیک باشن. این همه ارادت داشته باشن. ولی نباید بی احترامی هم کرد. حالا که آدم دلش پاک باشه ، هر بلایی می خواد سر ظاهرش بیاره ( توی اجتماع منظورمه. توی خونه خودش به من و هیچ کس دیگه ای مربوط نیست) . ظاهر آدم هم در جای خوش خیلی مهمه.

چه چیزی یا چه کم کاری باعث شده که مردم اینجوری بشن ، خدا میدونه. حالا چشم و هم چشمی هیاتها و دعوا سر نذری که خودش بحث مفصل تری رو می طلبه.

در هر صورت امیدوارم و از صمیم قلب هم ، که این عزاداریها ، این مجالس و این سینه زنی ها و نذری دادنها ، همه مورد قیول درگاه احدیت و اهل بیت قرار گرفته باشه.

/ 9 نظر / 16 بازدید
سیدمحمدرضا هاشمی زاده

سلام عزیز ان همدل صمیمی قرآنی ............. در این عصر بی تکیه گاهی گاه گاهی به هوی هم بال وپری بزنیم..همانطور که شما با پیام معطر خود تان باعث شکوفایی دل وجان و تعالی ورویش تازه ای در اشعارم شدید...قلم وقدمتان همیشه ی ایام ومعطر..دوستیتان پایدار هر کجا حجم قفس بود بیا در باشیم.....آسمان مال من وتوست کبوتر باشیم هاشمی زاده.... ارتحال نبی اکرم حضرت محمدص...ونورچشمان بزرگوارش امام حسن مجتبی ع..وعلی بن موسی الرضا ع.را بشما رهرو راستین آن بزرگواران تسلیت میگویم ..خداوند که بما توفیق عنایت فرماید که در عمل راه روشن ومعطر شان را در زندگی خویش استمرار بخشیم..در دنیا زیار تشان ودر آخرت از شفاعتشان بهرمند شویم...

مجید

سلام دوست من وب خیلی خیلی اموزنده ای داری ممنون خبرم کردی با کمال میل شما رو لینک کردم[گل]

مجید

نه مدیریت عوض نشده مرسی از لینکت[گل]

بیتا

ممنونم از حضورتون[گل][گل][گل][گل]...

پسر...

سلام دوست خوبم... مرسی که به من سرزدی.. ممنونم از محبتت...[گل]

ساناز صلح دوست

سلام و تسليت التماس دعا به طرز شگفت انگيزي عوض مي شوند مردم كه گاهي تو مي ماني كه آنها عوض شده اند يا تو

حمید

سلام بر شما نمی دانم شاید... ولی مسئولان ارشاد مردم هم بی تقصیر نیستند و البته کار دشمن هم زیاد است....التماس دعا

سینا

سلام خوبی؟ آره، واقعا بعضی ها دیگه شورش رو در آوردن ضمنا لینکتو گذاشتم موفق و پیروز باشید