حق دختر و خواهر

سلام. امید این که هفته ای شاد و پرجنب و جوش داشته باشید.

همه ما میدونیم که در زمان جاهلیت ، دختران رو زنده بگور میکردن. هر کس دختری بدنیا می آورد ، مورد غضب و خشم بود و با اون کار زشت خودشونو راحت میکردن.

خب ، اون دوران گذشت و با آمدن اسلام و ارشاد و راهنمایی های پیامبر خدا ، مردم هم متوجه اشتباه این گناه بزرگ شدند.

با گذشت چندین سال از اون دوران ، متاسفانه هنوز هم با دختران برخورد خوبی نمیشه. هنوز هم برادران در خانه بر خواهران حکومت می کنند. هنوز هم حق دختران از جانب پدران نادیده گرفته می شود. ( البته در بعضی خانواده ها )

اگر ما مسلمانیم ، پس این حق خوریها چیه ؟ از زنده بگور کردن خبری نیست ، ولی تحقیر کردن چرا. تا بگی هست. دنیایی از ارث برای یه خونواده میمونه ، ولی برادران چشمها رو روی محبت چند ساله خواهران میبندن و یه سهم ناچیزی میدن به خواهران. بچه های برادر تو ناز و نعمت زندگی می کنن و بچه های خواهر ......

این همه هم پای منبر و تلویزیون و رادیو میشینن و گوش میدن و هیچ تو گوششون نمیره. مگه آدم بغیر از پدر و مادر و خواهر کی بهش نزدیکتره ؟

مرگ حقه ، پدران باید همین الآن همه چیز رو مشخص کنند و اون هم از نوع عادلانه. نذارن کار به بی احترامی و درگیری بعد از مرگ بکشه. من خودم تمام این موارد ذکر شده رو به چشم خودم دیدم. دیدم که چه اتفاقاتی رخ داده.

از خداوند هم میخوام که کوچکترین حقی از خواهران خودم رو ضایع نکنم. به پدرم هم گفتم که اول خواهران.

برای مردم ایران زمین آرزوی زتدگی همراه با آسایش ، آرامش و رفاه آرزومندم.

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

دروغگو حیا کن زندگی رو رها کن

ویروس

شدی مثل اون کاندیدای نهضت سبز آقای چیز!!!مرد حسابی خونه رو خودت و محسن برداشتین حالا چیزی هم مونده که به پدر سفارش کردی--دوماد بیچارتون که مجبوره از صبح تا شب چمن استادیوم رو آب بده تا یه لقمه نون در بیاره -اونوقت شما رفتی تو ..... رئیس دفتر شدی و مثل چه می خوری!!! البته خبر دزدیتهاتو (ج.پ) بهم داده

حسین

خوشم اومد از صداقت جناب اقای ویروس

بهنام

سلام حال شما؟ خوب هستين كه؟ غرض از مزاحمت اين كه دهكده به روزه و از شما التماس دعا دارم (براي اطلاعات بيشتر يه سر به دهكده بزنيد) ممنون خدانگهدار [گل]

حسین

اختلاسگر ما کیه کیه؟؟؟ خوتی خوتی!!![تعجب][تعجب][تعجب]

بچه محله مدرس

سید این حسین پاش رو از گلیمش دراز تر کرده ها ! حسینو کم بردت رستوران ! کم عین یک پدر مهربان دست رو سرت کشید حالا مثل اون کوتوله اومدی میگی بگم بگم راستی حسین فهمیدی محمود تو نیویورک رفته تو بهترین هتل به نام هتل WC !!!!!

بچه محله مدرس

راستی حسین بچه ها دیدنت با طرفدارای آقای چیز وطن فروش سنگ پرت مشایخ می کردی.

الهام

« سلام قولا من رب رحیم» این پست [گل] ازدواج [گل] لطفا مارا از نظرات وتجربیات مفید خود بهره مند بفرمایید

الهام

« سلام قولا من رب رحیم» این پست [گل] ازدواج [گل] لطفا مارا از نظرات وتجربیات مفید خود بهره مند بفرمایید

وجدان بيدار

خودت رو فراموش كردي؟! ها همي خوت! مهم اينه كه به اشتباهاتت پي بردي...!