صداقت در قرآن و زندگی

یکبار دیگه فرارسیدن سال 88 رو به همه شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم.

دوستان بزرگوار به ما مرتب پیام میفرستن که چرا اسم وبلاگتون قرآنیه ولی از قرآن کمتر مینویسید. باید عرض کنم که راستش رو بخواهید قرآن و درسی که قرآن به ما میده اینقدر عظیمه ، و ما هم اینقدر عمل نمیکنیم .......   همین دیگه. کاش همیشه حرفمان با عملمان یکی بود.

و این هم موضوعی که در قرآن بسیار تاکید بر آن شده

امروز میخوام در مورد صداقت یه کم با هم گپ بزنیم. صداقتی که با وجود تاکید قرآن و ائمه بر اون ، کم کم داره رنگ و بوی خودش رو از دست میده.

اختلافات خانوادگی ، از بین رفتن رفاقتها ، دعوای همسران و ... همه از نبود گوهری است بنام صداقت. محال است کسی که در دوستی ، نصیحت دیگران ، و مهمترین آن که ایمان است صداقت داشته باشد ، با مشکلی مواجه شود.

و قرآن می فرماید که : کونوا مع الصادقین.

یکی از بارز‌ترین نشانه‌های شخصیت انسانی صدق و راستی است که هر‌گاه با امانت همراه باشد مجموعه‌ی شخصیت انسان را نشان می‌دهد.

حال چرا بعضی از ما !!!! تاکید کنم بعضی از ماها!!  اینچنین نیستیم. چه بر سرمان آمده. چه عواملی باعث شده که در زندگی صادق نباشیم. مگر نه سفارش قرآن و پیامبران و گذر تاریخ همه و همه راه راست رو به ما نشان داده اند.

قصد بنده نصیحت و اندرز نیست. میخوایم ریشه یابی کنیم. با کمک همدیگه. علت چیه؟ مقصر کیه؟ چند مورد برای خودم پیش اومده که تو شرایطی بودم که راستی رو گذاشتم کنار. چون دیدم که در همون لحظه افراد بقول خودمون زیرک و باهوش!!! با دروغ و کلک چطور خودشون رو کنار کشیدن و فردی که میخواد صادق و رو راست باشه ، چطور گیر میفته.

این ضعفه. یه ضعف بزرگ. تازه بعضی موقع هم ، کسانی که ریگی به کفش دارن از احترام بیشتری برخوردارن. اینو دیگه هیچ کس نمیتونه تحمل کنه. این شربیط بوجود میاد که صداقت فراموش خواهد شد و جای خودش رو با ریا و دروغ عوض خواهد کرد.

باصادقین باشید. قرآن میفرماید. ولی ما با صادقین بوده ایم؟ طعم و لذت با صادقین بودن رو چشیده ایم؟

ای جان فدای آن که دلش با زبان یکی است.

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رسول

سلام راستش ایام عید زیاد بوشهر نبودم شاید یه نصفه روز به همین خاطر نتونستم عکس جالبی بگیرم ممنون از نظرت به امید دیدار

ژیلاراسخ

[گل]سلام سال نو را به شما وهمسرتان تبریک میگویم وامیدوارم در این سال بهمه آرزوهایتان دست یابید وسال آینده با نورسیده ایی /نوزاد/جشن بگیرید [گل]

پریسا

صداقت، چقدر برامون اين واژه كمرنگه باهات موافقم من اگه صادق باشم بهش ميگم براي چي دارم كنارش قدم ميزنم، حداقل روزاي اول هدفي داشتم اما امروز نه فقط فقط بخاطر وجود نازنينشه اما بازم ميگم باهاش صادق نبودم حداقل روزهاي اول آشنايي و اين قضيه اذيتم ميكنه

خادمین خدیجه کبری

ای فرزند آدم [گل] من سخنانت را می‌شنوم وقتی با من حرف می‌زنی و درد دل باز می‌گویی. [گل] تو نیز سخنان مرا در کتاب من بخوان که فرشتگانم بر تو فرود آوردند و من بدان وسیله با تو سخن می گویم. [گل] اگر با من اُنس بگیری تو را از همگان بی‌نیاز می‌کنم. [گل] و اگر با غیر من مانوس شوی در هر کاری محتاج و گرفتار خواهی ماند. [گل] به روز هستیم. [گل] یاحق [گل] [گل] [گل]

ذکر (مهدی)

در سال جدید با اسلاید جدید " یک جلوش تا بینهایت صفر ها " به روزم امیدوارم با دانلود کردن و مشاهده آن، مورد پسندتان قرار گیرد خوشبختی و کامروایی تان آرزوی قلبی ام است شاد باشید[گل]

محمد(بوشهریا)

سلام تو خوت گپ راستی میزنی و صادق بودن سی می نگفتی ده میلیون سیم کنار گذاشتی سی چه زدی زیر همه چی په؟

زهره

آره واقعا بعضي هاكه يه ذره هم صداقت ندارم بيشتر بين بقيه عززترن تا اونايي كه صادقن . البته الان هيچ كس با بقيه صادق نيست چون مي دونه اگه باشه ازش سواستفاده مي كنن و پاش گير ميافته .

رضا عنصرسيار

سلام. آقاي هاشمي. من رضا عنصر سيار هستم.. اينم معرفي.. خودتون گفته بودين.. اگه خودمون رو اول معرفي كنيم بهتره. مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟ تا بعد بهترين ها[گل]

رضا عنصرسيار

لطفا به غير از آخرين پست وبلاگم كه در مورد عكس نيست .بقيه رو از توي ارشيو ببينيد و نظرتون رو هم بگين.