روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

امروز پنج شنبه ۶/۴/٨۴ روز جهانی مبارزه با مواد مخدره. ماده ای که خونه و زندگی خیلی از جوونها رو سوزونده. خیلی از مردم زندگیشونو با عشق و صفا آغاز کردن ، ولی بعدها چنان بلایی از جانب دوست!!! ( بله همین دوست از نوع  ناباب اون) به اونا رسید که باعث متلاشی شدن زندگی آنان گردید.

حیف از این همه مردم ، حیف از این زنان و دختران ما که تفریحشون شده این بلای خانمان سوز.

چرا؟؟ واقعا چرا؟؟ چرا بعضی شب نشینیها باید حتما یه پای اون منقل باشه؟ حالا جالب اینجاست که بدون هیچ ترسی از آینده بچه هاشون ، بساط رو جوری پهن میکنن که بچه ها هم نظاره گر این صحنه ها هستن.

داد می زنه بابا بدو برو منتقلو بیار . بابا بدو برو ..... رو بیار. خب بچه داره میبینه ، کنجکاوه ، همین زمینه بدبختی و فلاکت اونا رو بوجود میاره.

مدارس مثل بارون داره مواد رد و بدل میشه. صفحات روزنامه ها و.... پر از این خبرهاست. روزی یه مدل. یه روز بنگ‌ ، یه روز حشیش، روز دیگه کریستتال و نمیدونم شیشه و اکس و فلان و.....

آخه جوون خوش تیپ و خوش پوش ، چه کم داری که داری میری سراغ این بدبختی؟ چه مشکلی داری. اگه میخوای بگی که گرفتاری زندگی و مشکلات باعث شده ، اینه بگم که همه گرفتارن ، همه مشکل دارن.

یه خورده غیرت ، یه خورده توکل، یه خورده فکر آبرو و حضور در اجتماع ، یه خورده به دوستهای خوبت نگاه کن ، به پدر و مادرت و خونوادت نگاه کن.

در کنار ما ممکنه این دوستان هم باشن. وظیفه ما چیه ؟ ما با چه کاری میتونیم اینا رو به زندگی برگردونیم؟ چه هزینه ای باید کنیم تا جواب بده؟ حیفن بخدا. 

/ 54 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس گ.

سلام. من هم با نظر احسان موافق هستم. انگار بعضی بدشون نمیاد که جوانهای مملکت قادر به فکر کردن نباشند. وقتی همه چی مهیاست, وقتی جوانها هیچ بهونه ای برای زندگی کردن ندارند, وقتی هیچ تضمینی برای زندگی حداقل ندارند, کاری جز بی فکر شدن میمونه, اراده ای برای تصمیم گیری می مونه, برادر مومن, اون روزها که اعتیاد از خونه ها شروع می شد و پدرها الگوی بچه ها بودند, گذشت. الان ریشه اعتیاد به آموزشهای تلویزیون , نبود برنامه سالم سازی فرهنگ جامعه و هزار و یک دلیل ساده دیگه برمی گرده. کاش می شد کاری کرد.

مهرنوش زارعی هنزکی

سلام به نظر من کسی که مواد مخدر مصرف میکنه یه خیانت کاره همین و بس یه خیانت کاری که به خودش به خانوادش و به جامعه اش خیانت می کنه .می دونه چه سرمایه هنگفتی بالای ترک این آدما یا همون مصرفشون میره اینا همه دستاورد های جامه اسلامی.مرسی از کامنتتون.

مهرنوش زارعی هنزکی

این آدما به دست جامعه اسلامی پرورش یافتن.به دست کسایی که فقط می خوان ما عقب بمونیم.

مهدی دمی‌زاده

من فكر مي‌كنم كه ميبايست از درون خانواده‌ها آموزش شروع بشه ، اگه خانواده‌ها با بچه‌هاشون صميمي و دوست نباشن اونوقت بچه‌ها سوئاتات و كنجكاوي‌هاشون رُ كه به مقتضي سنشونه ، بيرون از خانواده جستجو مي‌كنن كه اونوقت ممكنه به دست افراد سودجو بيفتن ...

ممنون از لطفتان

حمید م

متاسفانه من از پیغامهایی که با یک کپی و پیست ایجاد میشن و رابطه خوبی ندارم[ناراحت]

یگانه

آقایان در شان شما نیست که توی وبلاگهای سلطنت طلبان و مزدوران پلید خاندان پهلوی ‘کسانی که با قرآن و اسلام دشمنی دارند کامنت بگذارید.حداقل به نام قرآن این کار را نکنید که به صلاح نیست.

محسن

سلام . با عرض معذرت به خاطر امتحانات چند روزی نبودم و نتونستم مطلبی بنویسم . از اینکه به من سر زدید ممنونم . البته در مورد مواد مخدر به این شدتی که شما نوشتید نیست ولی قبول دارم که خیلی کمش هم خیلی زیاده . با شعر زیبایی در مورد عشق به ائمه اطهار (ع) به روز شدم .

حلیمه

نظری در این باره ندارم اما شما به موضوع روز پرداختید

فرهاد خلیلی

اقا تو شهر مون بوشهر هیچ امکانات تفریحی و ورزشی وجود نداره شک نکنید تنها تفریحمون فوتبال که اونم برای یک ساعت بازی کردن چیزی حدوده 25هزار تومان باید بدیم حلا به نظر شما ما در هفته چند تا 25 تومان بدیم [سوال]بعد میگن طرف معتاد شده [تعجب]