اسامی مغازه ها

سلام و خدا قوت به همه شما وبلاگ نویسان بزرگوار. از خدای منان خواهانم که همیشه در کنار خانواده محترم، زندگی خوش و سعادتمندی داشته باشید.

مطلبی به ذهنم رسید در مورد اسامی بعضی از مغازه ها. اگه تو شهرتون گشتی زده باشید (این شامل کشور خودمون میشه) حتما دیدید که بعضی اسامی و گذاشتن اون روی مغازه ها ، یه کم جلوه خوبی نداره. البته نمیدونم هنوز هم این اسامی هست یا نه؟

مثال:   آرایشگاه ولیعصر !!!!  بالانس و پنچرگیری صاحب الزمان !!!  پیچ و مهره فروشی ثامن الائمه!!!

نعمیرگاه مکانیکی .....  یا جوشکاری .......

واقعا بعضی اسمها خیلی کرامت داره و شان آنها بالاست و چنان باید احترام گذاشت که از ارزش و مقام آنها خدای ناکرده کاسته نشه.

نمیدونم شاید من زیاد سختگیری می کنم.

دوست دارم نظر شما رو بدونم. حتی شما دوست عزیزی که در خارج از ایران به سر می برید. 

/ 21 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مارال

سلام/ ممنون از حضورتون[لبخند]/ راجع به اسامی من با بعضی از دوستان موافقم چون از روی خلوص نییت و علاقه ایی که به این بزرگان دارند انتخاب می کنند تا برکتی باشد برای روزیشان و مطمین باشید آن بزرگان هم ناراحت نخواهند شد چون به دل این آدما مراجعه می کنند نه مثل خیلی که برای رضایت خود و اطرافیانشان و حفظ ظاهر کارهایی انجام می دهند که حتی موجب اذیت وآزار بنده های خدا می شود چه برسد به خود خدا/ در این مقوله زیاد سخت نگیرید / سختگیری به اعمال کنید/ روز مادر پیشاپیش مبارک[گل][دست][هورا] / ما که چیزی نداریم تقدیم کنیم / جز این که دست و پای همه مادران با معرفت را می بوسم [ماچ]/ همیشه موفق و شاد و عاشق باشید

علی لطیفیان

سلام دوست خونگر بوشهریم از کلمات و واژهای زیبا که بکر برده بودی متشکرم .حتما" هر وقت که توانستم به خانه زیبای خواهم آمد

FARHAD

زیگورات

خیلی از اسامی ها به جا استفاده نشدن . انگار بگین که اونائی که مجرم هستن نباید اسمشون حسین یا علی یا ...میشد . ایکاش اعمالمون با اسامی مشابهت و مطابقت داشته باشه. پس بیخیالی طی کن [چشمک]

FARHAD

فعلا اعصابم خورده.هلند یک گل از روسیه عقب افتاده نمیتونم پیام بدم

leila

سلام ،‌هر شغلی هم محترمه و من به شخصه دیدم تعدادی به خاطر اعتقاد به این اسامی و ممکنه که این اسمها براشون برکت بیاره این اسامی رو انتخاب می کنند . یا دوست من نذر کرد اگه تو آزمونی رتبه بیاره و بتونه آموزشگاه بزنه از اسامی حضرت فاطمه برای آموزشگاهش استفاده کنه .

ریاضیزندگی

این نوع اسم گذاری ایرادی نداره و هرکس به قدر قدرت خودش و فهم خودش ارادتشو اعلام می کنه موسی و شبان رو به یاد بیارید! در پناه حق و قرآن پرتلاش و بخرد باشید. التماس دعا.

محب ولایت

سلام [گل] ضمن تشکر از وبلاگ مفید و پرمحتوایی که تدارک دیده اید لازم به ذکر است نام گذاری در هر زمینه ای باید با دقت انجام شود چه بسا نام زیبایی که نابجا استفاده شود اما موجب سقیف شدن آن نام شود و چه بسا نام نه چندان زیبایی که در جای مناسب زیبا به نظر برسد مانند اغذیه فروشی شکمو و کتاب فروشی هدایتگر که مناسب است حال اگر بنویسیم کتاب فروشی شکمو و اغذیه فروشی هدایتگر چگونه بود؟ موفق باشید[گل]