جشن های شعبانیه

رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان بوشهر

 تأکید بر برگزاری هرچه باشکوهتر جشن های شعبانیه

 فــکــوری گفت: جلسه ای که در فرمانداری بوشهر با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان و با حضور نمایندگان سایر ادارات برگزار شد. و هدف از برگزاری جلسه را بحث و تبادل نظر پیرامون برگزاری هرچه با شکوهتر جشن های عید سعید مبعث و نیمه شعبان اعلام کرد .

وی بیان نمود: که در سال های گذشته تعداد زیادی از متولیان برگزاری جشن های نیمه شعبان در استان بــوشـهـر شناسایی و طی جلسه ای که با آنان برگزار شد بر برگزاری بهینه و باشکوه این جشن ها تأکید و مقرر گردید دستگاه های فرهنگی نیز نسبت به مشارکت ، نظارت و مساعدت با این برنامه ها اهتمام نمایند . رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان افزود: در شهرستانها مسئول ستاد برگزاری جشن های شعبانیه ی هر شهرستان را رؤسای شورای هیئات مذهبی عهده دار می باشند.

وی یادآور شد، انجمن‌های اسلامی، تشکل‌های دینی و کانون های قرآنی وهیا تهای مذهبی و ادارات و ارگا‌ن‌های فرهنگی از اعضای ستاد برگزاری جشن‌های شعبانیه هستند. حــامــد فــکــوری ضمن قدردانی از حضور جوانان در جشن های این ایام بویژه میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) ، برگزاری مسابقه فرهنگی منتظران ،مراسم اعطای هدایا به دارندگان نام مبارک مهدی و نرجس، برگزاری مراسم شبی با قرآن و شب شعر، تهیه سبد هدیه برای عیادت از بیماران بستری شده در بیمارستانها در روز امام مهدی و مهرورزی، ایستگاههای صلواتی، تهیه و توزیع سی دی و کارت صلوات، نوار کاست و سایر اقلام تبلیغی ، تهیه و نصب بنر و پوستر و تابلوهای صلواتی در سطح شهرها و همچنین تهیه جزوه و بروشور و تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن و معابر را از جمله اقدامات ستاد اعیاد شعبانیه اداره کل تبلیغات اسلامی استان بــوشـهـر به مناسبت فرارسیدن جشن های نیمه شعبان اعلام کرد .

 وی همچنین با بر شمردن اهداف ستاد اعلام کرد: این ستاد همکاری همه جانبه ای را با صدا و سیما، نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج مردمی و سازمان ملی جوانان و نهادها و ارگان ها ، تشکل های فرهنگی و به ویژه شهرداری ها سامان داده تا با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی مراکز و مردم حال و هوایی به مراتب بهتر از سال های پیشین در تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن و معابر پدید آید. فــکــوری تصریح کرد: شهرداریها مسئولیت آذین بندی خیابان های اصلی و میادین و مردم نیز مساجد و کوچه و بازار را تزئین خواهند نمود . ایشان در ادامه افزود: با توجه به اینکه ما در عصر غیبت به سر می‌بریم وظیفه سنگینی بر عهده مبلغان دینی احساس می‌شود زیرا باید معرفت دینی را به عموم آموزش دهند.باید جشن های اعیاد شعبانیه در خور شان اهلبیت (ع) قرار گیرد.

رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان بوشهر تأکید کرد و گفت: هدف از برگزاری جشن‌های نیمه شعبان تفریح و سرگرمی نیست، بلکه باید در این ایام فلسفه انتظار و وظیفه منتظران در عصرغیبت برای عموم به ویژه نسل جوان جامعه تشریح شود و همه در عمل نشان دهند که از منتظران واقعی امام زمان (عج) هستند وتبیین فلسفه انتظار و وظیفه منتظران در عصر غیبت از وظایف دستگاه‌های فرهنگی است .

با تشکر از چناب آقای امیر حسین ایرانی

/ 9 نظر / 4 بازدید
وقت سحر

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد عالم پیر دگر باره جوان خواهد شد این تطاول که کشیدازغم هجران بلبل تا سراپرده گل نعره زنان خواهد شد ماه شعبان منه ازدست قدح کاین خورشید از نظر تا شب عید رمضان خواهد شد مطربا مجلس انس است غزل خوان وسرود چند گویی که چنین رفت و چنان خواهد شد حافظ [گل]

مهدي دمي‌زاده

ان شاا... که یاد بگیریم که انتظار دست روی دست گذاشتن و حرف زدن نیست ، انتظار خودسازی ، خدمت به آگاهی مردم و تلاش برای بهتر شدنه ... انتظار یعنی امید یعنی با امید ظهورش تلاش کردن ...

شفاف سخن بگو

سلام ممنونم از ایمیلتون آدرس من : http://nilforoushan.persianblog.ir من مي خواستم تو طرح صلواتتون شركت داشته باشم لطفا" مرا راهنمايي كنيد. التماس دعاي شما بنده هاي خوب خدا را دارم خيلي زياد.

عادل طوافی آزاد

[لبخند] [لبخند] [لبخند] [لبخند] [لبخند] احسنت به جناب آقای فکوری خداقوت و خسته نباشید. مسئول فعال وخستگی ناپذیر و محبوب و مردمی. [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل]

امید آزادی

سلام دوست عزیز زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود صحنه پیوسته بجاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد پیروز و سربلند باشید[گل][خداحافظ]

علی توانا

اخبار عمومی:کاپ اخلاق تیم نونهالان در مسجدابوالفضل به سرقت رفت. اخبارورزشی:داور درحق پرسپولیس نامردی کرد انشا الله آخرین اشتباه باشد.

نرجس صابردشتی

ممنون از زحمت هایی که کشیدید.اما چرا به کسایی که اسمشون مهدی و نرجس بود چرا کادویی ندادید. آقای سید خدا رحمتش کن همیشه این کار رو انجام میداد.به هر حال دستتون درد نکن . خدا قوت ، خسته نباشید .

ابوطالب شفقت استاندار بوشهر

با عرض سلام جشن هاي نيمه شعبانيه همزمان با سراسر كشور برگزار شد. كه من به شخصه شاهد اين بودم كه استان بوشهر همانند استانهاي ديگر جشن ها را بر پا كرده بود كه مورد استقبال مردم عزيز و شريف استان قرار گرفت. كه همه نشان از عشق و ارادت مردم نسبت به خاندان اهلبيت عصمت و طهارت ع و در وهله دوم مديريت و درايت برادر گرانقدر جناب آقاي فكوري ميباشد كه با برنامه ريزي ها و هماهنگي هاي صورت گرفته توانسته موفق تر از ادوار گذشته عمل كند. و جا دارد از همه مساجد، كانونها حسينه ها تكايا و سامانه هاي مردمي و خودجوش تشكر كنم. و من الله توفيق ابوطالب شفقت استاندار بوشهر[گل]